Ayyıldız Makine Whatsapp Ayyıldız Makine telegram Ayyıldız Makine Skype

Kağıt Boru Kesme Makineleri

Teknik Özellikler
Ana Boru Uzunluğu 2100 mm
Boru Çap Aralığı 50 mm den 700 mm e kadar
Boru Kalınlık Aralığı 2mm den 20 mm e kadar
Besleme & Boşaltma Otomatik
Elektrik Altyapısı Siemens

'Kağıt Boru Yapma Makinesi' Nedir?

"Kağıt boru yapma makinesi", kağıt borular üretmek için tasarlanmış endüstriyel bir makinedir. Kağıt borular, kağıt veya karton malzemeden yapılmış silindirik yapılardır ve paketleme, tekstil ve imalat gibi endüstrilerde çeşitli amaçlarla kullanılır. Bu borular kağıt, kumaş, plastik veya metal gibi malzemelerin sarılması için göbek görevi görebilir veya ürünler için ambalaj kapları olarak kullanılabilir.

Kağıt boru yapma makinesi, bu kağıt boruları oluşturma sürecini otomatikleştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Tipik olarak, ham maddenin (kağıt ve tutkal) makineye beslenmesini ve daha sonra bitmiş kağıt boruların üretilmesi için yapıştırma, şekillendirme ve kesme gibi işlemlere tabi tutulmasını içerir. Makine, kullanıcının veya endüstrinin özel gereksinimlerine göre farklı boyutlarda ve özelliklerde borular oluşturacak şekilde ayarlanabilir.

Temelde, bir kağıt boru yapma makinesi, kağıt boruların imalat sürecini düzene sokup otomatik hale getirerek çeşitli endüstriyel uygulamalarda verimli ve seri üretime katkıda bulunur.

Kağıt Boru Makinası Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Kağıt boru yapma makineleri, çeşitli endüstrilerde kağıt borular ve göbekler üretmek için kullanılmaktadır. Bu makinelerin uygulama bulduğu endüstrilerden bazıları;

 • Tekstil Endüstrisi: Kağıt borular, iplik, kumaş ve iplik gibi tekstil malzemelerinin sarılması ve depolanmasında yaygın olarak göbek olarak kullanılır.
 • Kağıt ve Ambalaj Sanayi: Kağıt borular, çeşitli kağıt boruları ve ambalaj malzemeleri için göbek görevi görür.

Kağıt boruların çok yönlülüğü, onları farklı endüstrilerdeki çeşitli üretim süreçlerinde vazgeçilmez kılmaktadır. Kağıt boru yapma makinesi, bu tüplerin her endüstrinin özel gereksinimlerini karşılayacak şekilde verimli bir şekilde üretilmesinde çok önemli bir rol oynar.

Ayyıldız Makina 'Kağıt Boru Makinaları'nın Özellikleri Nelerdir?

Ayyıldız Makine'ye ait olan kağıt boru yapma makinesi, tüm üretim süreçlerinde deneyimli uzmanlar tarafından denetlenmektedir. Makine son kullanıcıya sevk edilmeden önce tüm test süreçleri tamamlanarak deneme ürünleri üretilir. Türkiye'de müşterilerine ürün garantili makine satışı yapan tek firmadır. Ayyıldız Makina 25 yılı aşkın sektör tecrübesiyle donatılmış olup, her detayı müşterileriyle paylaşarak talep edilen teknik detaylara uygun özel makinalar üretmektedir. Ayyıldız Makina için müşteri memnuniyeti ön plandadır. Müşterilerini anlayıp yorumlayabilmesi sayesinde sektörde müşteri memnuniyeti sıralamasında en üst sırada yer almaktadır.

Ayyıldız Makina firmasına ait makinaların teknik olarak özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kullanılan elektrikli ekipmanlar: Dünya çapında kabul görmüş ve kanıtlanmış elektrikli ekipmanlar kullanılmaktadır. Makinalarda genel olarak Siemens marka elektrikli ekipmanlar tercih edilmektedir. Bu elektrikli ekipmanlar şunlardır:
  • Siemens PLC Kontrol Sistemi
  • Siemens Dokunmatik Ekran
  • Siemens Servo Motor ve Sürücüler
 • Servo Sistem: Makinelerde 2 adet servo sistem bulunmaktadır. Biri bıçak sistemi için Kesme Servo Sistemi, diğeri ise alt tablayı çalıştıran Tabla Servo Sistemidir. Servo sistemlerin temel amacı hassasiyet ve kesim düzgünlüğüdür. Ayyıldız Makina, istenilen uzunluğu yüksek hassasiyetle yapabilen makineler üretmektedir.

Makinelerimizin birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Askı Sistemi Ağırlık Dağıtım Tekerlek Sistemleri: Yapıştırma bölümünde viskozite dalgalanmalarını önleyen tutkal ısıtıcıları gibi birçok ayrıcalık bulunmaktadır.
 • Kesim Bölümü: Ünite, kesim bölümünde kullanılan Servo Sistem detayları ve bıçakların ömrünü uzatmak için Derlin hareketli bıçak altı sistemi gibi avantajlarla rakiplerinden ayrışmaktadır.
 • Fotoselli Göz Sistemi: Kesim bölümündeki bıçakların ömrünü uzatmak ve eş yaşlandırma tekniğinin bıçaklara tam ve fonksiyonel olarak uygulanmasını sağlamak için Derlin hareketli bıçak altı sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede makinenin bakım süresi azalır, yedek parça maliyetleri azalır ve üretim kesintileri en aza indirilir. Bu durum makine sahibi firmaların cirolarını ve karlılıklarını olumlu yönde etkilemektedir.
banner img

7 gün 24 saat size bir telefon
kadar yakınız.

İletişim Formu

Bize Kolayca Mesaj Bırakabilirsiniz.